11
آگوست

نکاتی درباره دکوراسیون داخلی اداری

از آنجایی که دفتر کارشما، محیطی است که شما حداقل 7 ساعت از وقتتان را در روز در آن سپری می‌کنید، طراحی دکوراسیون دفتر کارتان از اهمیت بالاییبرخورداراست، تفاوتی ندارد دفتر کارتان در محیطی اداری باشد و یا منزلتان، این فضا با هدف انجام کار طراحی شده است، پس آرامش و تمرکز برای بالا بردن بازدهی کارتان در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. طبق روانشناسی محیط، مبلمان و نوع دکور اتاق کار بر روی انسان، تمرکز، احساسات و  تاثیر بسزایی دارد. این موضوع نشان می‌دهد اگر با اصول طراحی دفتر کار آشنا شوید و با به کار بردن آن‌ها دیزاین اتاق کار را اجرا کنید، متوجه افزایش تمرکز و رانمان در فعالیت کاریتان خواهید شد.

  • رنگ اتاق کار را اصولی انتخاب کنید.

رنگ از عناصر تاثیرگذار در محیط  کار میباشد که می‌تواند باعث تمرکز یا عدم تمرکز شما در محیط کار شود. به کمک رنگ می‌توان بر یک شی یا محدوده ای از فضا تاکید کرد و یا به کمک آن  کادربندی فضا را طراحی نمود. سعی کنید از رنگ‌های شاد صرفا برای تاکید، نشان دادن محدوده کاری و جزییات استفاده کنید و تا جایی که امکان پذیر است از رنگ‌های خنثی برای کلیت فضااستفاده کنید.

  • در دکوراسیون دفتر نقطه کانونی ایجاد کنید.

نقطه کانونی در هر فضایی باعث می‌شود توجه به دیگر دیوارهای محیط کار به حداقل برسد. برای مثال: با طراحی دیوار کانونی با استفاده از خلاقیت خاص به وسیله دکورهای متفاوت یا استفاده از کاغذ دیواری مناسب  در پشت میز کارتان می‌توانید این کار را انجام دهید.

  • استفاده از تابلو .

یکی از قوانین فنگ شویی اتاق کار استفاده از تابلو مناسب دفتر کار است. این تابلو بهتر است شامل تصاویر طبیعت باشد تا انرژی را در محیط کار افزایش دهد و احساسات خوب را در فضا ایجاد کند. ما پیشنهاد می‌کنیم از یک تابلوی نسبتا بزرگ در دیزاین اتاق کار استفاده کنید تا استفاده از تابلوهای دکوراتیو را به حداقل برسانید. تعدد قاب ها وتابلوها خود عاملی برای از بین بردن تمرکز است.

  • دکور دفتر کار با گل، ایده ای کم هزینه .

انرژی ساطع شده از گل های و گیاهان آپارتمانی بر هیچکس پوشیده نیست. پس چه خوب است با استفاده از  دکور دفتر کار با گیاه با کمترین هزینه این کار را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

  • نورپردازی در طراحی داخلی دفتر.

بکار گیری نورپردازی متشکل از نور های تزیینی و طراحی داخلی دفتر اداری بدون نور و نورپردازی بی معنا است. سعی کنید تا حد امکان اتاقی را به اتاق کار تبدیل کنید که دارای پنجره‌های بزرگ است و در کنار آن از نورهای مصنوعی نیز برای تامین نور استاندارد استفاده کنید.

  • منظم کردن فضا با پارتیشن بندی دفتر کار .

یکی از عناصری که در دکوراسیون داخلی دفتر کار مشاهده می‌شود، پارتیشن است. پارتیشن‌ها با استفاده از کمترین فضا باعث فضاسازی محیط های اداری می‌شوند و زیبایی خاصی را به فضا انتقال می‌دهند. با استفاده از پارتیشن می‌توانید به محیط اداری نظم بدهید.

  •  شلف .

تمامی محیط های کاری فضای بزرگ و گسترده ای ندارند. پس بهتر است برای طراحی داخلی دفتر کار کوچک از ترفندهایی استفاده کرد که بتوان از فضا به صورت بهینه استفاده کرد. یکی از این ترفندها در دکوراسیون اتاق کار کوچک طراحی قفسه و شلف‌های توکار است. با اینکار می‌توانید از حداکثر فضا استفاده کنید و به آن نظم بدهید.

  • میز و صندلی با ارگونومی بدن خریداری کنید.

از مهم‌ترین مبلمان در محیط‌های اداری میز و صندلی است. این مبلمان باید استانداردهای ارگونومی را داشته باشند تا فرد در کوتاه مدت دچار آسیب و خستگی نشود و بتواند با احساس راحتی ساعت‌ها با نشستن بر روی صندلی در مقابل میز اداری کار خود را به سرانجام برساند.